HPE ProLiant Gen10 – Tesla Roadster серед серверів

Разом з анонсом серверів HPE Gen10 на базі процесорів Intel компанією HPE були представлені декілька унікальних технологій, які дають можливість підняти продуктивність серверів. У серверах Gen10 була інтегрована підсистема по налаштуванню продуктивності під загальною назвою Intelligent System Tuning (IST).

До складу Intelligent System Tuning входять такі технології:

Workload Matching (профілі навантаження)

Це набір попередньо підготовлених профілів під певні завдання, які підвищують віддачу за рахунок тонкого налаштування параметрів пам’яті, процесорів, енергоспоживання, дискової підсистеми і т.д. (Всього існує близько 30 регульованих профілів).

Дана технологія дозволяє отримати до 9% додаткової продуктивності та є безкоштовною.

Jitter Smoothing (згладжування тремтіння)

Це технологія відстежує зміну частоти процесора в режимі Turbo Boost, та при різких змінах згладжує перепади для зменшення затримок звернення до пам’яті. В результаті, у вимогливих до частоти та затримок задач (наприклад, ОС реального часу, Java додатки) ми отримуємо до 12% приросту продуктивності, навіть понад приріст в турбо-режимі.

Для активації цієї технології необхідна ліцензія iLO Advanced. Також є можливість запустити 60-ти денний Test Drive даної технології. Jitter Smoothing технологія запатентована та є унікальною для серверів HPE.

Core Boosting (прискорення ядер)

Технологія призначена для підвищення частоти активних ядер в режимі TurboBoost, понад «звичайну» доступну максимальну частоту в цьому режимі. В результаті можна отримати 14% додаткової продуктивності, або залишатися на тому ж рівні продуктивності, наприклад, в БД Oracle, працюючи при цьому на меншій кількості ядер. А це означає економія грошей на ліцензіях.

Ця технологія працює на окремих моделях процесорів Xeon Scalable, які були розроблені спільно з Intel, та які будуть доступні тільки на серверах HPE.

Наразі доступні три моделі процесорів з підтримкою технології Core Boosting*:

Intel Xeon Gold 6137 (3.9GHz/8-core/205W)

Intel Xeon Gold 6143 (2.8GHz/16-core/205W)

Intel Xeon Platinum 8165 (2.3GHz/24-core/205W)

* весною 2018 року будуть представлені додаткові моделі процесорів з технологією Core Boosting

Пам’ять HPE SmartMemory

Також були доопрацьовані механізми забезпечення відмовостійкості пам’яті на базі технології SmartMemory Fast Fault Tolerance (FFT).

У сучасних системах, де обсяг пам’яті обчислюється сотнями гігабайт, ймовірність появи помилок в чіпах пам’яті дуже висока. Превентивні алгоритми в серверах HPE весь час аналізують стан чіпів пам’яті. В разі появи ризику для даних в певній області пам’яті, FFT призначає їй «запасну» область пам’яті такого ж об’єму і на тому ж каналі пам’яті.

Яка ж відмінність цієї технології від Lockstep Double-Device Data Correction (DDDC), що використовується в процесорах Xeon E7? Відмінність криється у тонкому контролі Advanced Error Detection та Fast Fault Tolerance, так ми знижуємо продуктивність тільки при появі ймовірності втрати даних і тільки для невеликої області пам’яті, на відміну від Lockstep, де продуктивність знижується в цілому по системі, від декількох до 50%. З технологією FFT пропускна здатність пам’яті падає не більше, ніж на 1%.

Ця розробка також є унікальною від HPE та не з’явиться в серверах інших виробників ще 2 роки за ліцензійною угодою з Intel. В цілому, застосування технологій FFT у серверах HPE, за статистикою, знижує число «падінь» системи в рік (Annual Crash Rate) на 85%!

Відео-огляд технології FFT https://www.youtube.com/watch?v=Npmr0MLHE6k