Програмний продукт NAKIVO Backup & Replication

Один з головних пріоритетів кожної компанії – це захист даних. Хочемо запропонувати Вам цікавий програмний продукт NAKIVO Backup & Replication. Це рішення для резервного копіювання, реплікації та відновлення віртуальних машин VMware та Hyper-V.

Компанія NAKIVO Backup & Replication з’явилась відносно недавно – в 2012 році, при цьому розробники змогли створити конкурентоспроможне рішення з багатим функціоналом та з кращою ціною на ринку. NAKIVO Backup & Replication орієнтований як на малий і середній бізнес, так і на великі компанії, провайдерів.

Найпростіший спосіб розгорнути у себе цей продукт за допомогою готового Virtual Appliance, який надає повний функціонал на протязі 15 днів.

Також підтримується встановлення на Windows, Linux, QNAP, Synology та Western Digital NAS.

Завданя резервного копіювання створюються за допомогою простого майстра в чотири кроки. При першому запуску завдання створюється повна копія віртуальної машини (VM), в подальшому у сховище відправляються тільки змінені дані, що значно прискорює роботу.

Для визначення змінених блоків використовується технологія VMware Changed Block Tracking (CBT). Для забезпечення цілісності даних використовується режим Application Awareness, підтримуються такі програми як Exchange Server, Active Directory, MS SQL, SharePoint, Oracle та інші. Також передбачена можливість видалення лог-файлів транзакцій Exchange Server, які з часом можуть займати значне місце на диску.

Після кожного запуску завдання створюються точки відновлення. NAKIVO Backup & Replication дозволяє зберігати до 1000 точок відновлення для кожної копії ВМ. Схема ротації «дід-батько-син» (GFS) дозволяє планувати зберігання контрольних точок відновлення з будь-якого часового періоду.

Резервне копіювання може здійснюватися як в локальне, так і віддалене сховище (через WAN). Також реалізовано резервне копіювання безпосередньо в хмару Amazon.

Реалізована відправка звітів на e-mail про стан ВМ, модулів NAKIVO Backup & Replication та завданнях резервного копіювання і реплікації. Також можна створити докладний звіт, що генерується у PDF.

NAKIVO Backup & Replication складається з трьох програмних модулів: Director (управління і веб-інтерфейс), Transporter (виконання завдань) і Backup Repository (сховище).

– Модуль Director надає веб-інтерфейс, проводить інвентаризацію віртуальної інфраструктури та керує модулями Transporter і Backup Repository.

– Модуль Transporter використовується для безпосереднього виконання робіт щодо створення резервної копії, реплікації та відновлення даних. Він також виконує функції стиснення, дедуплікаціі та шифрування. Використання додаткових модулів Transporter в великих мережах дозволяє розподілити навантаження та оптимізувати мережевий трафік, щоб не виходити за рамки бекапного вікна. При цьому передачу даних між двома модулями Transporter, можна стискати та шифрувати на базі стандарту AES 256.

– Модуль Backup Repository може вмістити до 128 ТБ стиснутих та дедуплікованих даних. Для сховища може використовуватися папка CIFS, локальні папки в системі, де встановлено Transporter, або каталог, змонтований безпосередньо на Transporter (NFS, NAS або SAN). Підтримується технологія Disk-to-Disk-to-Tape (D2D2T) для архівного зберігання інформації на стрічку.

Продукт ліцензується на фізичні процесори сервера, для якого планується здійснювати резервне копіювання або реплікацію. Цільовий сервер, на який проводиться відновлення або реплікація, ліцензувати не потрібно.

Існує декілька рівнів ліцензії: Pro Essentials, Enterprise Essentials, Pro, Enterprise та Free Edition. Essentials розраховані на невеликі організації і обмежують кількість процесорних ліцензій на організацію (максимально 6). Версії Enterprise додатково підтримують multi-tenancy, сервіс самообслуговування, можливість делегування ліцензії, локальне адміністрування для віддалених офісів і HTTP API для автоматизації.

Крім безстрокової ліцензії, можлива річна підписка.

Версія Free надається безкоштовно і сама по собі цікава тим, що на відміну від аналогів, які або менш зручні у користуванні, або не мають частини корисних функцій, надає всі можливості Pro Esentials і дуже проста у використанні. Обмеження тільки в підтримці максимально двох віртуальних машин.

Проведене нами тестування NAKIVO Backup & Replication показало, що продукт є простим в розгортанні та використанні, є високопродуктивним та надійним рішенням для резервного копіювання, реплікації та відновлення даних ВМ VMware.

Придбати даний продукт Ви з можете в офіційного партнера NAKIVO – компанії Петерсон Системи.

Також ми зможемо допомогти Вам різносторонніми консультаціями та безкоштовним впровадженням.

Додаткова інформація на офіційному сайті https://www.nakivo.com